Науково-практичне видання для лікарів "Жіночий лікар"
Тільки якісна інформація для успішного лікаря

82% дітей в Україні cпоживають солодкі газовані напої


Асоціація виробників мінеральних та питних вод України та Асоціація дієтологів України спільно з дослідницькою компанією Ipsos вивчили особливості споживання різних напоїв серед дітей. З'ясувалося, що 82% дітей та підлітків у віці 7-17 років споживають газовані напої з цукром. В ході дослідження було встановлено, з якою періодичністю діти різного віку вживають солодкі та інші напої, а також виявлено залежність між рівнем споживання напоїв з цукром дітьми та їх батьками. Отримані результати змушують задуматись: до чого може призвести регулярне вживання солодких напоїв та як боротись із негативними наслідками для здоров’я українських дітей.

Як показало дослідження, 82% міських дітей та підлітків шкільного віку п'ють напої з цукром. При цьому 53% п'ють солодку воду раз на тиждень і частіше, а 4% - вживають солодкі газовані напої кожен день. 44% респондентів повідомили, що солодку воду їм дають батьки.

Із даного дослідження можна зробити висновок про те, що діти повторюють поведінку і звички батьків у харчуванні та у виборі напоїв. Залежність між рівнем споживання напоїв із цукром серед дітей та їхніх батьків – очевидна. Адже 43% із тих дітей, чиї батьки регулярно п’ють газовані солодкі напої, також вживають її часто.

«Це ще одне важливе дослідження, результати якого змушують не лише замислитись, але й діяти. У родині та в навчальних закладах дітей та підлітків повинні постійно застерігати щодо небезпеки надмірної прихильності до солодких газованих напоїв, а також соків, нектарів, солодких молочних продуктів. Попередити дитяче ожиріння можна, наприклад, шляхом вибору на користь звичайної питної води замість солодких напоїв. Лікарям, дієтологам, вчителям і, в першу чергу, батькам слід робити усе можливе, аби діти вживали менше напоїв з цукром» - підкреслює Олег Швець, президент Асоціації дієтологів України.

Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, розроблених ще у 2002 році, щоденний рівень вживання цукру повинен не перевищувати 10% від загального раціону, тобто становити не більше 50 грам на добу. В останні роки міжнародні організації, включаючи ВООЗ наполягають на ще більшому обмеженні цукру на рівні менше 5% добової калорійності або 25 грамів на добу.

Через перевищення норми споживання цукру можуть виникнути серйозні проблеми: дефіцит кальцію та вітаміну D, ожиріння, негативний вплив на шкіру, послаблення імунітету, а в майбутньому – цукровий діабет, серцево-судинні хвороби чи рак. Так як дитячий організм – значно вразливіший за організм дорослої людини, регулярне вживання солодких напоїв може завдати непоправної шкоди здоров’ю дитини.

Американська дослідниця Клер Вонг із Медичної школи охорони здоров’я Мейлмена (Нью-Йорк) переконалась, що уникнути негативних наслідків від споживання напоїв з цукром можна шляхом заміни солодкої води на звичайну питну. У ході свого дослідження, що проводилось серед дітей та підлітків віком 2-19 років, вчена з’ясувала, що заміна 220 г солодкого напою звичайною водою може знизити рівень харчової цінності щоденного раціону на 235 ккал.**

«Звичку споживати воду потрібно прищеплювати змалечку, - вважає Оксана Бамбура, директор Асоціації мінеральних і питних вод України. - З усіх напоїв тільки вода забезпечує нормальне функціонування організму дітей та підлітків, допомагає їжі засвоюватися, транспортує вітаміни, мінерали та інші поживні речовини до клітин».

 82% - ця цифра свідчить про те, що здорове майбутнє української нації може знаходитись під загрозою. Тому і виникає потреба переконати громадськість у тому, що кожен з батьків відповідає за здоровий та активний розвиток своєї дитини. Найкращий спосіб гарантувати такий розвиток – стати хорошим прикладом: регулярно споживати воду, виключити із власного раціону солодкі напої, а також приділяти достатньо уваги здоровому питному режиму своєї дитини.

* 82% дітей шкільного віку обрали солодкі газовані напої у запитанні «Які напої ти п’єш, неважливо як часто ти це робиш?»

** Результати дослідження Клер Вонг: http://www.medicalnewstoday.com/releases/145252.php

Про Асоціацію дієтологів України

Асоціація дієтологів України заснована у 2012 році в якості професійної організації лікарів, які займаються проблемами харчування. Головною метою діяльності Асоціації є сприяння здоровому вибору у харчуванні українцями для збереження належного рівня здоров’я, зменшення ризику захворювань та забезпечення активного довголіття.

Про компанію Ipsos в Україні

Ipsos в Україні входить до міжнародної компанії Ipsos Group (www.ipsos.com), що спеціалізується на дослідженнях ринкових процесів і поведінкових реакцій споживачів. Ipsos Group заснована в 1975 році, на даний момент працює в 86 країнах світу і входить в трійку світових лідерів. Iпсос в Україні успішно реалізує проекти на ринку маркетингових досліджень протягом 12 років, а також координує дослідження в 11 пострадянських країнах. Дослідні продукти компанії покликані допомогти клієнтам в розумінні потреб і переваг своїх споживачів, а також сприяти прийняттю компаніями вірних рішень навіть у найскладніших ситуаціях. Ipsos концентрується в п'яти областях досліджень: дослідженнях реклами; маркетингових дослідженнях, зокрема, споживчої поведінки і ставлення до брендам, продуктам; медіа-дослідженнях; дослідженнях думок і соціальних проблематик; якісних дослідженнях і управлінських дослідженнях.

Про Ассоціацію виробників мінеральних та питних вод України

Асоціація виробників мінеральних та питних вод України (АВМПВУ) заснована 2010 року і розпочала активну роботу з 24 січня 2012 року. Метою Асоціації стало створення надійної платформи для забезпечення динамічного розвитку галузі виробництва природної питної води в Україні. Почесний президент Асоціації — доктор медичних наук, професор, Стрикаленко Тетяна Василівна. Асоціація Виробників мінеральних та питних вод України є членом Європейської Федерації Бутильованих Вод (EFBW).

Прес-служба Асоціації виробників мінеральних та питних вод.

info@bottledwater.org.ua  067 465 27 95

 
Підписатися на новини і статті

Цитати «Жіночого лікаря»
Тонке акушерське чуття - результат сплаву знань, досвіду і професійної самопожертви
-В.В. Камінський
У клініці екстрагенітальної патології вагітних медицина може ставати справжнім лікарським мистецтвом
-В.І. Медведь
Позитивних результатів у профілактиці раку молочної залози можна досягти лише об’єднанням зусиль усіх зацікавлених сторін — держави, лікарів і громадян
-І.І. Смоланка
Якому з перерахованих джерел Ви найбільше довіряєте щодо інформації про фармацевтичні препарати?