Науково-практичне видання для лікарів "Жіночий лікар"
Тільки якісна інформація для успішного лікаря

Рецепти на пільгові ліки мають виписувати за міжнародною непатентованою назвою


19 липня Антимонопольний комітет України ухвалив рішення надати на розгляд МОЗ України Рекомендації щодо внесення змін до Правил виписування рецептів  та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених наказом МОЗ України від 19 липня 2005 р. № 360. Про це одразу повідомила на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Державний уповноважений Комітету Світлана Панаіотіді: «Тільки що Комітет прийняв рішення надати МОЗу обов'язкові для розгляду Рекомендації щодо внесення змін до Правил виписування рецептів #360. Згідно з цими Правилами, лікарі мають право виписувати рецепти, що відпускаються на пільгових умовах чи безоплатно із зазначенням торговельної назви лікарського засобу (бренд), а не міжнародної непатентованої.

Зміни, які я, як державний уповноважений разом із відділом фармацевтики, запропонувала внести: виписування рецептів, що відпускаються на пільгових умовах чи безоплатно мають виписуватись за міжнародною непатентованою назвою. Тобто, унеможливити ситуацію надання переваг одним виробникам перед іншими і надати можливість пацієнтам отримувати взаємозамінні лікарські засоби.

Ми неодноразово спілкувались із МОЗ щодо того, що це потрібно змінити. 
І надали час для змін в добровольному порядку. На сьогодні іншого способу аніж надання Рекомендацій, я не бачу».

Про результати МОЗ України має повідомити протягом місяця.

Мілевська Наталя

 
Підписатися на новини і статті

Цитати «Жіночого лікаря»
Тонке акушерське чуття - результат сплаву знань, досвіду і професійної самопожертви
-В.В. Камінський
У клініці екстрагенітальної патології вагітних медицина може ставати справжнім лікарським мистецтвом
-В.І. Медведь
Позитивних результатів у профілактиці раку молочної залози можна досягти лише об’єднанням зусиль усіх зацікавлених сторін — держави, лікарів і громадян
-І.І. Смоланка
Якому з перерахованих джерел Ви найбільше довіряєте щодо інформації про фармацевтичні препарати?