Науково-практичне видання для лікарів "Жіночий лікар"
Тільки якісна інформація для успішного лікаря

Допоміжні репродуктивні технології – юридичні поради для медичних закладів


10 червня 2016 року в м. Києві Юридичне бюро Олени Бабич провело семінар «Допоміжні репродуктивні технології – юридичні поради для медичних закладів». Головні лікарі та штатні юристи репродуктивних клінік з усієї України приїхали почути актуальну інформацію щодо правового регулювання сфери допоміжних репродуктивних технологій та обговорити випадки із практики з колегами.

В рамках семінару спікер – адвокат Олена Бабич, детально розглянула законодавство, яке регулює сферу ДРТ, та законопроекти, які стосуються цієї сфери, і можуть вплинути на перспективи розвитку галузі. Багато дискусій виникло під час обговорення питання оформлення розпорядження кріоконсервованими репродуктивними клітинами та питання постмортальної репродукції. Нюанси оформлення поетапного лікування пацієнтів методами ДРТ та особливості оформлення правовідносин між лікувальним закладом і донорами – ось ті питання, які цікавили наших учасників.

Пані Олена ділилася досвідом щодо оформлення правовідносин між генетичними батьками, сурогатною матір’ю та медичним закладом, а також наводила приклади які ситуації можуть трапитися, якщо співпрацювати в програмах сурогатного материнства з недобросовісними посередниками.

Про соціальні виплати, відпустки та лікарняні для генетичної та сурогатної мам говорила адвокат Бюро Юлія Дузь.

Учасники семінару залишилися задоволеними проведеним заходом. Будемо сподіватися, що отримана під час семінару інформація, обов’язково стане у нагоді і допоможе уникнути багатьох правових проблем у майбутньому.

 
Підписатися на новини і статті

Цитати «Жіночого лікаря»
Тонке акушерське чуття - результат сплаву знань, досвіду і професійної самопожертви
-В.В. Камінський
У клініці екстрагенітальної патології вагітних медицина може ставати справжнім лікарським мистецтвом
-В.І. Медведь
Позитивних результатів у профілактиці раку молочної залози можна досягти лише об’єднанням зусиль усіх зацікавлених сторін — держави, лікарів і громадян
-І.І. Смоланка
Якому з перерахованих джерел Ви найбільше довіряєте щодо інформації про фармацевтичні препарати?