Перший госпітальний заклад україни отримав акредитацію JCI


Приємно, що Золоту медаль якості JCI (Joint Commission International) – найавторитетнішої комісії з акредитації медичних закладів світу – отримав саме акушерський стаціонар – пологовий будинок «Лелека».

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив генеральний директор пологового будинку «Лелека» – Валерій Зукін.

«Близько трьох років тому, відразу після відкриття пологового будинку в одному зі своїх інтерв’ю я сказав, що «Лелека» відповідає високим стандартам і ми доведемо це отримавши міжнародну акредитацію. Сьогодні я щасливий від того, що дотримав свого слова. Я гордий, що бажання отримати акредитацію JCI знайшло відгук і підтримку у всього колективу, це стало нашою спільною метою для досягнення якої працювали всі! Саме тому підготовка до отримання акредитації тривала менше 2-х років, тоді як зазвичай заклади готуються протягом 3−6 років.

Чому ми так хотіли отримати міжнародну акредитацію? Бо це сприяє більш детальному опрацюванню стандартів якості медичної допомоги й безпеки пацієнтів і досягти міжнародного рівня. І, звичайно ж, це − питання іміджу і престижу!

Вже сам процес підготовки до акредитації змінює систему мислення медичної організації. На все, що відбувається в клініці, медичний персонал починає дивитися очима пацієнта, аналізує всі етапи лікування та завчасно виявляє можливі ризики.

Ми переймали досвід у колег з європейських закладів охорони здоров’я, запрошували консультантів та інформували про власні кроки впровадження та адаптації міжнародних стандартів до робочих процесів. І достойно витримали всебічну детальну перевірку – від дипломів лікарів та маркування ліків до заходів протипожежної безпеки.

Тестуванню підлягають абсолютно всі аспекти функціонування закладу. Наприклад, скільки становить часовий проміжок від поступлення вагітної з відшаруванням плаценти і кровотечею до вилучення немовляти? Наскільки ретельно витримуються норми клінічних протоколів? До речі, в умовах акредитації зазначено, що у разі, якщо при наданні медичної допомоги має місце обгрунтоване відхилення від вимог клінічних протоколів у 30% випадків і більше, то такі документи необхідно переглядати.

Особлива увага приділяється правам пацієнта та їх реалізації, у тому числі й з урахуванням релігійних переконань», − розповів Валерій Зукін і зазначив:  

«Акредитація JCI – це ціла програма постійного вдосконалення та розвитку, а не сталий процес! Це визнання необхідно підтверджувати кожні три роки і хоч це не просто, я переконаний, що ми втримаємо цю високу планку!

У стінах «Лелеки» жінки мають бути щасливими від того, що вони та їхні діти отримали якісну медичну допомогу, що відповідає найсучаснішим міжнародним стандартам!»

Для довідки: Joint Commission International (JCI) є найавторитетнішою спілкою з акредитації медичних закладів по всьому світу. Вона була заснована у 1997 році й на сьогодні співпрацює з організаціями охорони здоров’я у понад 100 країнах на п’яти континентах. Вже акредитувала близько 21 000 медичних закладів у США та понад 1 500 лікарень по всьому світу.

Мета JCI – стимулювати постійне покращення роботи медичних організацій світу та їх відповідність високим вимогам, узгодженим на міжнародному рівні.

Які переваги для українських пацієнтів надає медичний заклад, що дотримується акредитаційних норм JCI?

 •  гарантія повної безпеки;
 • впевненість у тому, що якість медичної допомоги у «Лелеці» відповідає найсуворішим міжнародним стандартам;
 • використання сучасних методів лікування з доведеною ефективністю;
 • інфекційна безпека та її контроль;
 • чітка система менеджменту та запобігання ризикам;
 • безпечна система зберігання медикаментів;
 • ефективне управління та обіг інформації;
 • постійне вдосконалення якості медичної допомоги та обслуговування;
 • високі вимоги до кваліфікації лікарів і медичного персоналу;
 • дотримання вимог до безпеки будівлі та медичного обладнання;
 • інформаційна та освітня підтримка пацієнтів;
 • пожежна безпека.