РОБОТИЗОВАНА ХІРУРГІЯ В УКРАЇНІ: 50 ОПЕРАЦІЙ ЗА ДОПОМОГОЮ DA VINCI


Вперше за допомогою робота-хірурга da Vinci почали оперувати в Медичний центр "Інномед" (Вінниця). Поки що – це перша і єдина в Україні роботична хірургічна система, за допомогою якої хірурги виконують високоточні операції з мінімальним пошкодженням тканин і важливих анатомічних структур, що особливо важливо за складних умов обмеженого доступу.

З березня 2019 року здійснено вже 50 складних оперативних втручань за гінекологічної, урологічної та онкопатології. Зокрема за допомогою робото-асистованої технології здійснено 25 втручань радикальної простатектомії, 10 операцій – за патології кишечника.

da Vinci використовували і в хірургії нирки, зокрема, кіст нирок, особливо складних локалізацій біля ниркових судин, а також при лікуванні пухлин сечового міхура.

Інші втручання здійснювалися за гінекологічної та онкогінекологічної патології.

Роботизована хірургія має переваги для пацієнтів − менша кількість ускладнень, менш виражений больовий синдром після операції, менша крововтрата, швидке відновлення після операції.

Про досвід застосування роботизовано хірургії розповідали д.мед.н., акушер-гінеколог вищої категорії, онкогінеколог, завідувач хірургічним відділенням, Андрій Григоренко ; лікар-уролог, к.мед.н., Руслан Церковнюк; хірург-онколог вищої категорії, Юрій Демиденко; головний лікар медичного центру «Інномед», Евгений Антонюк під час прес-конференції в УНІАН.