У Полтаві здійснили унікальну для області операцію на серці


9 січня 2019 року лікарі Полтавщини провели унікальну операцію – імплантацію трикамерного автоматичного кардіовертер-дефібрилятора. Саме цей вид кардіохірургічних втручань дозволяє кожному третьому пацієнту отримати необхідну медичну допомогу та вийти з черги очікування на пересадку серця.

Операцію виконали лікарі відділення інтервенційної радіології Полтавської обласної клінічної лікарні ім. Скліфосовського під керівництвом Валерія Залевського, завідувача відділення хірургії складних порушень серцевого ритму та електрокардіостимуляції Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова. Складна операція проводилася за допомогою надсучасної ангіографічної системи, яка була придбана за кошти спільного проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», який реалізується у Полтавській області.

«Операція була складною, у першу чергу для лікарів. Для пацієнта – це один з етапів процесу лікування. У нього ще є передсердна тахікардія і йому необхідне лікування порушення ритму. Поки що ми виконали втручання з нульовою травматизацією, яке не потребує відкриття грудної клітки. Ресинхронізація у різних пацієнтів дає різні результати. Є і такі випадки, коли пацієнти повертаються до здорового життя. Цей пацієнт не потребує якихось особливих рекомендацій щодо способу життя, достатньо дотримуватися пити достатньо води, стежити за вагою», – розповів лікар Валерій Залевський.

Завідувач відділення інтервенційної радіології Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського Руслан Сакевич додає, що за минулий рік лікарі відділення за допомогою ангіографа виконали 1500 операцій, з них 600 – стентування пацієнтів з інфарктами.

Крім того, ангіограф використовують і нейрохірурги. Зокрема, для лікування пацієнтів з інсультом, який спричинила аневризма судин головного мозку. «Ангіограф, який ми отримали завдяки спільному проекту Світового банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», на клас вищий за попередній. Він незамінний у випадках, коли потрібна тонка та чітка діагностика складного клінічного випадку у пацієнта. Також сучасний ангіограф дозволяє лікувати аневризми та проводити стентування судин головного мозку. Тобто своєчасна діагностика та лікування на нашому ангіографі — профілактика інсульту», — розповідає Михайло Тончев, завідувач нейрохірургічного відділення Полтавської обласної клінічної лікарні імені Скліфосовського.

За даними moz.gov.ua