Про гроші: у МОЗ повідомили на що підуть кошти бюджету-2019


У Державному бюджеті на 2019 рік на охорону здоров’я виділено 95,08 млрд грн. Це на 10 % більше, ніж у 2018 році – повідомляють в МОЗ.

1. Трансформація первинної медичної допомоги – 15,2 млрд грн. 

Усі заклади первинної медичної допомоги будуть отримувати оплати за надання медичних послуг тільки за договорами з Національною службою здоров’я (НСЗ). Вже 95 % усіх комунальних медичних закладів первинки долучилися до змін. Зарплати вже почали зростати у трансформованих закладах по всій країні. Наприклад, у Хмельницькій області зафіксований рекорд − лікарю первинної ланки нарахували 30 258 грн.

2. Програма «Безкоштовна діагностика» − 2 млрд грн. — це забезпечення 80 % потреб пацієнта з діагностики у сімейного лікаря, терапевта і педіатра (наприклад, рентген, УЗД, ехокардіографія серця). Ці послуги пацієнти зможуть отримати безоплатно тільки за направленням свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, оплатить їх Національна служба здоров’я. Пацієнт сам обиратиме, в якому саме медзакладі проходити діагностику чи здавати аналізи. Головне — заклад має брати участь у програмі “Безкоштовна діагностика”, підписавши договір із Національною службою здоров’я. Програма розпочнеться у липні 2019 року. Медичні заклади зможуть приєднуватися до програми у рамках одного бюджету — місто, район, ОТГ.

3. Медична субвенція місцевим бюджетам на спеціалізовану амбулаторну, стаціонарну та екстрену медичну допомогу – 55,7 млрд грн. Усі комунальні медзаклади, крім закладів первинної медичної допомоги, у 2019 році будуть фінансуватися за принципом медичної субвенції.

4. Фінансування екстреної медичної допомоги (ЕМД) – 6 млрд грн. Відбудеться закупівля нового транспорту з усім необхідним обладнанням. Буде організовано навчання сучасним технікам врятування життя для працівників системи екстреної медичної допомоги. Буде обладнано навчально-тренінгові центри для організації такого навчання. Передбачено підвищення заробітних плат для тих працівників ЕМД, які пройдуть навчання і підвищать свою кваліфікацію.

5. Державні закупівлі ліків і медичних виробів – 6,58 млрд грн. Це на 626 млн грн. більше ніж у попередні роки.

6. Програма «Доступні ліки» − 1 млрд грн.

7. Відшкодування вартості препаратів інсуліну за кошти державного бюджету – 841 млн грн.

8. Лікування українців за кордоном – 689,95 млн грн.Щороку на лікування у закордонних клініках відправляються пацієнти, захворювання яких поки не лікуються в Україні. Направлення на лікування не залежить від віку пацієнта, статі, соціального походження, майнового стану, місця проживання та інших ознак та відбувається у разі неможливості надання медичної допомоги пацієнтам у закладах охорони здоров'я України.

9. Розбудова мережі кардіоцентрів – 150 млн грн.

10. Єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ) – 16,7 млн грн.
 ЄДКІ складається з 4 елементів: іспит КРОК, тест з іноземної мови професійного спрямування, міжнародний тест з основ медицини  та іспит з практичних навичок. ЄДКІ буде проходити у два етапи: перший етап проводитися на третьому курсі, другий — залежно від спеціальності — на п'ятому або шостому курсах. Гроші з держбюджету підуть на розробку першого етапу ЄДКІ: питань для тесту КРОК, проведення іспиту з англійської мови та закупівлю міжнародного іспиту з основ медицини. Іспит з практичних навичок студенти-медики здаватимуть на 6-му курсі і за їхнє проведення відповідають університети.

За даними moz.gov.ua