Демонополізація післядипломної освіти лікарів: МОЗ ініціює експертні обговорення


Фахівці МОЗ України разом з експертами з наукового середовища обговорили основні аспекти нової системи безперервного розвитку медиків, вимоги та критерії до заходів і їх оцінювання – повідомляють у відомстві.

Нова система безперервного професійного розвитку медиків передбачає впровадження у післядипломну освіту лікарів суттєво нових підходів до процедури підвищення їх професійного рівня, а також до забезпечення якості заходів безперервного професійного розвитку та сприятиме інтеграції українських медиків у міжнародну професійну спільноту.

“Нарешті держава на офіційному рівні визнаватиме знання та досвід, набуті, у тому числі, за кордоном чи під час онлайн-навчання, а не лише за часто формальні заходи при академіях післядипломної освіти. Ми вперше говоримо про фактично демонополізацію післядипломної освіти лікарів”, − зазначив заступник міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

До обговорення системи безперервного професійного розвитку було залучено членів експертних груп МОЗ України за різними напрямами, а також експертів з наукового середовища. Учасники напрацювали та презентували своє бачення основних вимог та критеріїв до заходів безперервного професійного розвитку та їх надавачів − академій післядипломної освіти, професійних асоціацій, громадських організацій, тощо. Активне обговорення викликали питання запровадження нової системи нарахування балів за участь у заходах безперервного професійного розвитку та зміни порядку атестації лікарів.

Усі учасники круглого столу погодилися, що запровадження нової системи безперервного професійного розвитку дасть можливість фахівцю постійно підвищувати стандарти своєї професійної діяльності відповідно до потреб сфери охорони здоров’я, що своєю чергою сприятиме поліпшенню якості медичної допомоги.

За матеріалами moz.gov.ua