В Україні стартувала медична реформа


У січні 2017 року в Україні стартувала медична реформа. Її перший етап полягає у зміні фінансування первинної ланки медичної допомоги.

Перетворення в галузі, які передбачено реалізувати протягом цього року, будуть поетапними. Їх запроваджуватимуть, паралельно інформуючи медичну спільноту та громадськість.

У І півріччі медична галузь працюватиме у штатному режимі. Підготовча робота переважно виконуватиметься на рівні МОЗ України, уряду, парламенту, обласних управлінь охорони здоров’я, громад, медичних закладів.

Підготовка галузі до впровадження реформи в першому півріччі 2017 р., зокрема, передбачає:

  1. Доопрацювання нормативної бази щодо реформування, зокрема, двох законів та низки наказів МОЗ.
  2. Адаптація міжнародних протоколів лікування для первинної ланки.
  3. Формування гарантованого переліку послуг (у зв’язку зі збільшенням видатків бюджету на медицину 2017 року середня вартість обслуговування пацієнта на первинному рівні буде переглянута у бік збільшення).
  4. Затвердження на рівні уряду складу та меж госпітальних округів.
  5. Впровадження у лютому 2017 р. референтного ціноутворення.
  6. Впровадження реімбурсації ліків з квітня 2017 р.
  7. Розробка та впровадження першого компоненту електронної системи охорони здоров’я – реєстру пацієнтів, лікарів, медичних закладів.

Нині МОЗ України підготував календарний план запровадження реформи на 2017 р., а після того, як він буде затверджений Урядом, буде оприлюднено покроковий план.

За інформацією МОЗ України