«Здоров’я жінки: відповідальність — перспективи», або Що спільного між акушерами-гінекологами України та Німеччини


Міська електричка о 7:30 ранку, більше ніж наполовину заповнена акушерами-гінекологами, — вражаюче видовище. Невимушене спілкування, обмін думками. З 19 по 22 жовтня саме таку картину можна було спостерігати в Штуттгарті під час 61 конгресу Німецького товариства акушерів-гінекологів. Видатна подія для медичної спільноти не тільки Німеччини, а й усього світу. Проводиться один раз на два роки і має вкрай насичену програму — від восьмої ранку до сьомої вечора паралельно проходять до 15 семінарів, засідань, дискусійних форумів за різними напрямами: загальна гінекологія, гінекологічна онкологія, урогінекологія, пренатальна діагностика, акушерство, санологія, ендокринологія та репродуктивна медицина тощо. Нині виповнилося 130 років від проведення першого конгресу акушерів-гінекологів Німеччини. Гасло ювілейного форуму: «Здоров’я жінки: відповідальність — перспективи».

2016 року до цього професійного марафону долучилась і делегація з України. За ініціативою німецьких колег було організовано окрему Німецько-Українську секцію, в рамках якої німецькі та українські лікарі, науковці представили свої доповіді. Розпочалась робота засідання зі вступних промов — медичного директора Університетської клініки м. Бонн, професора Вольфганга Хольцгреве та Голови виконавчого комітету Асоціації акушерів і гінекологів України (ГО «ААГУ»), завідувача кафедри акушерства, гінекології та репродуктології НМАПО ім. П. Л. Шупика, професора, член-кореспондента НАМН України В’ячеслава Камінського, який переказав вітання присутнім від ректора НМАПО ім. П.Л. Шупика, професора, академіка НАМН України Юрія Вороненка та Президента ГО «ААГУ» — академіка Валерія Запорожана. Лікар Юлія Манн, яка народилась і здобула медичну освіту в Україні, а згодом підтвердила свій фах і стала медичним директором однієї з клінік Німеччини, розповіла про історію створення Німецько-Українського товариства акушерів і гінекологів та його діяльність, що бере свій початок далекого 1985 року. З німецької сторони цікаві і як завжди дуже емоційні доповіді прочитали професори Вольфганг Хольцгреве («Неінвазивне пренатальне тестування — приклад впровадження наукових досліджень у клінічну практику») та Франк Льовен («Проти епідемії кесаревих розтинів. Як ми можемо розроджувати вагінально при тазовому передлежанні»).

Від української сторони було представлено доповіді доцента кафедри акушерства і гінекології №1 НМАПО ім. П. Л. Шупика Андрія Ткаченка «Пологи у тазовому передлежанні: сучасні тенденції в Україні», Президента Українського молодіжного товариства акушерів і гінекологів (UNTOG), завідувача відділення ДРТ УДІР НМАПО ім. П. Л. Шупика Анатолія Камінського «Психологічні питання при неплідності», а також старшого наукового співробітника відділення медицини плода ДУ «ІПАГ НАМН України» Ганни Гребініченко «Комплексна оцінка легенів плода при вродженій діафрагмальній килі». Доповіді продовжились тривалою дискусією з приводу наведеного наукового матеріалу і перспектив його практичного використання, та й узагалі — тенденцій розвитку сучасного акушерства, «старих» і «нових» викликів, що постають перед лікарями акушерами-гінекологами на сучасному етапі в Україні та Німеччині. Окрему увагу було приділено обговоренню плану роботи на майбутнє, продовженню плідної співпраці між професійними товариствами акушерів-гінекологів двох країн, відновленню працездатності, оновленню складу оргкомітету та подальшим перспективам Україно-Німецького товариства акушерів і гінекологів. Участь в обговоренні щодо розбудови професійної співпраці на європейському рівні взяли також запрошені німецькими колегами представники EBCOG — Президент EBCOG, доктор Тахір Махмуд та Голова постійно діючої комісії EBCOG з питань навчання та акредитації лікувальних закладів, Почесний міжнародний член ГО «ААГУ», професор Юрій Владімірофф. Усі учасники дали високу оцінку активній позиції Асоціації акушерів і гінекологів України на європейській та світовій аренах, подякували керівництву і представникам ГО «ААГУ» за внесок у підвищення якості надання медичної допомоги жіночому населенню європейських країн.

Дружня вечірка товариства цілком очікувано проводилась у місці, що, як і німецька медицина, є уособленням німецької якості та прогресу — музеї компанії Porsche, де всі присутні могли не тільки придивитись і доторкнутись до видатних досягнень та історичних реліквій німецького автомобілебудування, а й вільно поспілкуватись на клінічні, наукові та загальножиттєві теми в невимушеній, хоча й дещо пафосній атмосфері.

Наостанок хотілось би поділитись цікавим висловом, підслуханим у вранішній електричці по дорозі на конгрес. Німецька лікар емоційно каже незнайомій колезі: «Кар’єра? Добре та професійно виконувати свою роботу — ось що я називаю кар’єрою!». Тож недарма саме «відповідальність» стала гаслом Конгресу!

Отже, бажаємо вам плідної кар’єри, шановні колеги!

Ганна Гребініченко, Анатолій Камінський, Андрій Ткаченко