Перший Ізраїльсько-Український міждисциплінарний науковий симпозіум


21 січня 2016 р.

3−4 листопада у Києві відбувся Перший Ізраїльсько-Український міждисциплінарний науковий симпозіум «Невідкладні стани та анестезіологічне забезпечення в акушерстві та гінекології», присвячений 10-річчю Українського державного інституту репродуктології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика. Протягом двох днів роботи форуму конференц-зал київського «Гольф Центру» був заповнений вщент. Акушери-гінекологи, анестезіологи-реаніматологи, лікарі суміжних спеціальностей скористалися можливістю послухати виступи корифеїв акушерської анестезіології з України та Ізраїлю, обмінятися досвідом, подискутувати, підвищити рівень своїх знань.

Першим до учасників симпозіуму із вітальним словом звернувся Посол Держави Ізраїль в Україні Еліав Бєлоцерковскі. У своїй емоційній промові він неодноразово підкреслив, що Ізраїль підтримує демократичні зміни в Україні, готовий надати всіляку допомогу нашій державі, зокрема й у питаннях навчання військових медиків. Пан Бєлоцерковскі наголосив на важливості проведення подібних форумів і обміну досвідом професіоналів обох країн з питань збереження життя і здоров’я жінок при невідкладних станах.

«У сучасних умовах демографічна проблема в Україні — одна з найгостріших. Життя кожного громадянина країни має колосальну цінність. Тож зниження перинатальної, малюкової і, звичайно ж,
материнської смертності має величезне значення. Основне завдання нашого форуму — підвищити освіченість лікарів, перейняти досвід ізраїльських колег у питаннях надання допомоги при критичних станах в акушерській практиці, тій патології, від якої гинуть жінки», — зазначив у своїй вітальній промові проф., член-кор. НАМН України, головний позаштатний спеціаліст з акушерства і гінекології МОЗ В’ячеслав Камінський.

Естафету ведення наукової частини симпозіуму прийняв професор кафедри акушерства, гінекології та репродуктології НМАПО ім. П. Л. Шупика, головний позаштатний спеціаліст з питань акушерської реанімації Департаменту охорони здоров’я м. Києва Руслан Опанасович Ткаченко, який був головним натхненником форуму. Він підкреслив, що значення таких заходів складно переоцінити: «При екстремальних станах ми докладаємо всіх зусиль, аби зберегти життя матері й дитини, і ці наші зусилля спрямовані на мінімізацію материнської і неонатальної смертності. Запорукою успіху у наданні медичної допомоги є багаж сучасних знань, заснованих на ґрунтовних доказах, і, звичайно ж, клінічна практика. Тож щиро дякую ізраїльським колегам, які так наполегливо і сумлінно працювали над створенням програми нашої зустрічі і завітали до нас у такому великому складі, аби поділитися власним досвідом!».

Професор Р. О. Ткаченко

«Ця зустріч — історична! Якщо має місце Перший симпозіум, то будуть і наступні! Нинішня зустріч — лише початок, і в майбутньому обов’язково пройдуть нові форуми, що об’єднають ще більше лікарів для обговорення не менш цікавих питань», — висловив надію доктор медицини, президент Асоціації акушерських анестезіологів Ізраїлю Александер Іосковіч.

Запитання спікерам сипалися одне за одним. Допізна тривали палкі дискусії. Обговорювали найгостріші та найактуальніші проблеми анестезіології та інтенсивної терапії в акушерстві, впровадження нових технологій діагностики і лікування. Також розглядалися проблеми екстрагенітальної патології, профілактики і лікування післяпологових ускладнень, інновації в застосуванні анестезії, методи боротьби з акушерським сепсисом, знеболювання пологів, помилки в акушерській анестезіології та інтенсивній терапії, травми у вагітних, ведення пологів у жінок з рубцем на матці per vias naturales, проблеми організації, навчання та міждисциплінарної взаємодії в акушерстві та ще багато-багато інших, не менш важливих питань.

Під керівництвом київських та одеських фахівців відбувалися майстер-класи з надання невідкладної допомоги при акушерських кровотечах, сонографічної асистенції в анестезіологічній практиці, а також інструментальних методів діагностики порушень гемостазу.

З найцікавішими виступами симпозіуму ми ознайомимо вас у найближчих номерах.

Підготувала Н. В. Мілевська