Науково-практичне видання для лікарів "Жіночий лікар"
Тільки якісна інформація для успішного лікаря

Перші заяви і кроки Уляни Супрун на посту в. о. Міністра охорони здоров’я


1 серпня Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко у профільному міністерстві представив в. о. Міністра охорони здоров’я України Уляну Супрун. Зокрема пан Розенко заявив, що Уляна Супрун отримала повний карт-бланш на формування своєї команди в МОЗ.

 

Заяви Уляни Супрун, що пролунали під час її першого брифінгу на посаді

В основі концепції нової медицини − гідність та потреби кожного громадянина. Пацієнти заслуговують на якісні медичні послуги, а всі медичні працівники – на належну оплату праці.

Прозорість і підзвітність будуть обов’язковими в діяльності міністерства.

Я розумію, наскільки важливою є праця кожного медичного працівника… Ми не хочемо бути ані міністерством лікарів, ані міністерством пацієнтів, ми хочемо стати міністерством охорони здоров’я. Але всі зусилля навіть найкращої міністерської команди можуть бути марними без підтримки медичної спільноти та без уваги громадян.

Вакцинація дітей є справою національної безпеки. Нині в Україні спостерігається велике непорозуміння між медичними працівниками і батьками щодо важливості вакцинації.

Коли я отримала запрошення працювати в міністерстві, я розуміла, що це буде важка дорога, буде дуже багато роботи. І все ж я погодилася. Хто буде змінювати систему, як не ми самі? Моя команда готова брати на себе відповідальність, ми прикладемо максимум зусиль і професіоналізму, аби покращити цю систему.

Перші дні на посаді

2 серпня Уляна Супрун взяла участь у прес-конференції «Правець! Загроза здоров’ю та життю дитини та як її уникнути», що пройшла в Українському кризовому медіа-центрі за ініціативи ГО «Батьки за вакцинацію». Очільниця МОЗ звернула увагу на дуже низький рівень охоплення дітей щепленням: «Дітей першого року життя, які отримали щеплення проти туберкульозу – лише 11,5%, поліомієліту – 39%, кашлюку, дифтерії, правця – менше 2%, інфекцій, обумовлених гемофільною паличкою, – 4%. Проблема зараз не лише в доставці вакцин, а у тому, що дітей не вакцинують. У той же час  ВООЗ рекомендує рівень охоплення щеплення дітей до 95%.

Уляна Супрун також зазначила, що міністерство ініціює проведення засідання РНБО і підготувало листа Петру Порошенкові та секретарю РНБО Олександру Турчинову. «Просимо вас, пане президент, чи пан секретар, сприяти проведенню засідання РНБО з залученням всіх зацікавлених сторін і розглянути питання імунопрофілактики як важливої складової національної безпеки України. Ці листи готові і сьогодні їх направлять президенту і в РНБО. Сподіваюся, що буде швидка відповідь», − додала Супрун.

Також в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун подала до Кабміну на затвердження кандидатури на посади своїх заступників. Про це повідомив помічник народного депутата, голови комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольги Богомолець Геннадій Маркевич у Facebook. "Як стало відомо з наших джерел, Уляна Супрун подала кандидатури на заступників міністра на затвердження. Це Олександр Лінчевський, Оксана Сивак і Павло Ковтонюк", − написав він.

 
Підписатися на новини і статті

Цитати «Жіночого лікаря»
Тонке акушерське чуття - результат сплаву знань, досвіду і професійної самопожертви
-В.В. Камінський
У клініці екстрагенітальної патології вагітних медицина може ставати справжнім лікарським мистецтвом
-В.І. Медведь
Позитивних результатів у профілактиці раку молочної залози можна досягти лише об’єднанням зусиль усіх зацікавлених сторін — держави, лікарів і громадян
-І.І. Смоланка
Какому из перечисленных источников Вы доверяете больше всего относительно информации о фармацевтических препаратах?