Науково-практичне видання для лікарів "Жіночий лікар"
Тільки якісна інформація для успішного лікаря

В Україні змінилися умови впровадження господарської діяльності банків пуповинної крові


З 22 квітня 2016 р. набрала чинність постанова Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 286 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров'я України"

Постанова скорочує перелік документів, які подаються до заяви про отримання ліцензії. Окрім цього, відтепер  спротилися вимоги до провадження господарської діяльності банків пуповинної крові. Зокрема:

  • вилучено норму щодо проведення лабораторних досліджень лише одним суб'єктом, який отримав ліцензію на банк пуповинної крові, запропоновано в даному випадку залучати на зазначені дослідження третіх осіб, які мають в своїй структурі такі лабораторії;
  • вилучено норму, яка передбачала мінімальну площу (500 м2) для провадження господарської діяльності банків пуповинної крові.

У міністерстві впевнені, шо постанова сприятиме впровадженню європейських підходів у роботі ліцензіатів. Також документ передбачає можливості для розвитку медичної галузі, державно-приватного партнерства, приватного медичного сектору.

Водночас дана постанова дозволяє регулювати відносини між МОЗ України як органом ліцензування та суб'єктом господарювання незалежно від форми власності щодо одержання ліцензії, а також подальшого провадження господарської діяльності з банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини.

Належна оцінка відповідності осіб, які звертаються із заявами про одержання ліцензії, контролює якість медичної допомоги та сприяє забезпеченню прав пацієнтів на її одержання у необхідному обсязі і належної якості.

10.05.2016             За офіційною інформацією МОЗ України

 
Підписатися на новини і статті

Цитати «Жіночого лікаря»
Тонке акушерське чуття - результат сплаву знань, досвіду і професійної самопожертви
-В.В. Камінський
У клініці екстрагенітальної патології вагітних медицина може ставати справжнім лікарським мистецтвом
-В.І. Медведь
Позитивних результатів у профілактиці раку молочної залози можна досягти лише об’єднанням зусиль усіх зацікавлених сторін — держави, лікарів і громадян
-І.І. Смоланка
Какому из перечисленных источников Вы доверяете больше всего относительно информации о фармацевтических препаратах?