В Україні змінилися умови впровадження господарської діяльності банків пуповинної крові
З 22 квітня 2016 р. набрала чинність постанова Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 № 286 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров'я України"
Постанова скорочує перелік документів, які подаються до заяви про отримання ліцензії. Окрім цього, відтепер спротилися вимоги до провадження господарської діяльності банків пуповинної крові. Зокрема:
-
вилучено норму щодо проведення лабораторних досліджень лише одним суб'єктом, який отримав ліцензію на банк пуповинної крові, запропоновано в даному випадку залучати на зазначені дослідження третіх осіб, які мають в своїй структурі такі лабораторії;
-
вилучено норму, яка передбачала мінімальну площу (500 м2) для провадження господарської діяльності банків пуповинної крові.
У міністерстві впевнені, шо постанова сприятиме впровадженню європейських підходів у роботі ліцензіатів. Також документ передбачає можливості для розвитку медичної галузі, державно-приватного партнерства, приватного медичного сектору.
Водночас дана постанова дозволяє регулювати відносини між МОЗ України як органом ліцензування та суб'єктом господарювання незалежно від форми власності щодо одержання ліцензії, а також подальшого провадження господарської діяльності з банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини.
Належна оцінка відповідності осіб, які звертаються із заявами про одержання ліцензії, контролює якість медичної допомоги та сприяє забезпеченню прав пацієнтів на її одержання у необхідному обсязі і належної якості.
10.05.2016 За офіційною інформацією МОЗ України
|
|
Підписатися на новини і статті |

Тонке акушерське чуття - результат сплаву знань, досвіду і професійної самопожертви
-В.В. Камінський У клініці екстрагенітальної патології вагітних медицина може ставати справжнім лікарським мистецтвом
-В.І. Медведь Позитивних результатів у профілактиці раку молочної залози можна досягти лише об’єднанням зусиль усіх зацікавлених сторін — держави, лікарів і громадян
-І.І. Смоланка |
|