Нове життя — Дар Божий із рук наших


У пологовому будинку №2 працює талановитий і професійний персонал на чолі із головним лікарем — Тетяною Василівною Пехньо. У штатному розкладі — 381 співробітник. Тут створено всі умови для лікування жінок і новонароджених, надається сучасна акушерська і гінекологічна медична допомога, успішно виконуються складні операції. Протягом останніх двох років у закладі відбулося більше 10 000 пологів. Переобладнано відповідно до сучасних європейських норм оперативний блок, відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Відкрито три нових відділення. Вже більше року заклад безкоштовно надає акушерську і гінекологічну допомогу дружинам воїнів, які перебувають на Сході країни. «Наша професія вимагає неабиякої відданості. Адже те, що ми робимо сьогодні, суттєво впливає на наше майбутнє», — підкреслює Заслужений лікар України Т.В. Пехньо.

Серед нових підрозділів закладу — перше в Україні відділення медицини плода. Від 2010 р. пліч-о-пліч з лікарями працює колектив кафедри акушерства, гінекології і медицини плода Національної медичної академії післядипломної освіти (НМАПО) ім. П.Л. Шупика, яку очолює д.мед.н., професор, Заслужений лікар України Світлана Іванівна Жук. І хоча кафедра ще молода (створена у 2010 р.), проте має високий потенціал і незламні надії, а за підсумками 2014 р. посіла перше місце у загальному рейтингу кафедр НМАПО.

На передньому плані, зліва направо: директор ДОЗ м. Києва Т.М. Донченко,
заступник міністра охорони здоров’я Р.Й. Василишин, головний лікар пологового будинку №2 Т.В. Пехньо

У лікувальному закладі запроваджуються передові технології, виконується малоінвазивна внутрішньоматкова діагностика та корекція патологічних станів плода. «Результати нашої роботи досить обнадійливі. Хоча хірургія плода — ще молода сфера медицини, і ми робимо лише перші кроки, проте вони досить упевнені. Нині в Україні здійснюються внутрішньоутробне переливання крові, пункція кістозних утворень, амніоінфузія та амніодренаж, шунтування грудної клітки при гідротораксі або сечового міхура у випадку обструкції нижче рівня сечового міхура. Почали проводити оперативні втручання при діафрагмальній грижі тощо. Головне, що ми маємо мету і натхнення, і кожний крок уперед наближує нас до мети. Завжди необхідно пам’ятати, що для перемоги необхідно мати мужність спочатку зробити перший крок!», — розповідає проф. С.І. Жук.

Зустріч на кафедрі акушерства, гінекології і медицини плода НМАПО ім. П.Л. Шупика, зліва направо: доцент О.Д. Щуревська,
доцент Г.А. Дзюба, Народна артистка СРСР, Герой України А.М. Роговцева, проректор НМАПО О.К. Толстанов,
ректор НМАПО, академік Ю.В. Вороненко, зав. каф., проф. С.І. Жук, народний депутат України О.А. Корчинська,
головний лікар Київського міського пологового будинку №5 М.В. Макаренко

Привітати колектив лікувального закладу та кафедри до пологового будинку завітали поважні гості: заступник міністра охорони здоров’я Роман Йосипович Василишин; директор Департаменту охорони здоров’я (ДОЗ) м. Києва Тетяна Миколаївна Донченко; народний депутат України Оксана Анатоліївна Корчинська; ректор НМАПО ім. П.Л. Шупика, академік Юрій Васильович Вороненко; проректор НМАПО Олександр Костянтинович Толстанов; член-кор. НАМН України, головний позаштатний спеціаліст з акушерства і гінекології МОЗ України В’ячеслав Володимирович Камінський; головний лікар клініки Інституту педіатрії, акушерства і гінекології Любов Федорівна Слєпова; головний позаштатний спеціаліст ДОЗ м. Києва з акушерства та гінекології, головний лікар Київського міського пологового будинку (КМПБ) №5 Михайло Васильович Макаренко; заступник головного лікаря КМПБ №5 Дмитро Олександрович Говсєєв; відома українська акторка театру та кіно, Народна артистка Української РСР, Народна артистка СРСР, Герой України Ада Миколаївна Роговцева — незмінний член наглядової ради пологового будинку. Гості поспілкувалися з колективом, відвідали нові відділення закладу. Не обійшлося й без подарунків — Т.М. Донченко передала від ДОЗ Києва наркозно-дихальний апарат «Бриз».

Подарунок від ДОЗ Києва — наркозно-дихальний апарат «Бриз»

Завершальна промова зустрічі пролунала з уст Ади Миколаївни Роговцевої: «Щодня ваш чудовий, дружній, великий колектив працює, щоб досягти єдиного результату — народження здорової дитини і збереження здоров’я жінок. Щодня у своїх руках ви тримаєте найдорожче українських родин і майбутнє нашої нації! Для сім’ї, яка з нетерпінням чекає на дитину, — це Божий дар, принесений вашими руками. Тож нехай панує життя!».