Науково-практичне видання для лікарів "Жіночий лікар"
Тільки якісна інформація для успішного лікаря

Захист прав лікаря і лікувального закладу у судових спорах з пацієнтами


Адвокат Олена Бабич розповідала про права лікарів, чому варто реагувати на скарги пацієнтів і як правильно це робити, як оформити добровільне відшкодування шкоди і яким чином готуватися до судового процесу. Медикам роз’яснювали питання відповідальності, законних представників, важливості документів та чіткого й зрозумілого їх написання

Ось кілька порад, які пані Олена дала медичним працівникам:

  • Більшість конфліктів з пацієнтами виникає через те, що його вчасно не вислухали і доступно не пояснили реальну ситуацію. Поставте себе на місце «споживача» медичних послуг – поговоріть з пацієнтом, витратіть на це час – і ризик того, що людина піде писати скаргу, знизиться.
  • Для мінімізації можливості конфлікту з пацієнтом варто укладати письмовий договір про надання медичних послуг, де прописувати всі необхідні аспекти, та отримувати інформовану згоду встановленої форми та розроблену індивідуально для Вашого закладу.
  • Все, що буде зафіксовано письмово – медична карта, договори, згода підписана пацієнтом – все це в подальшому можна використати для Вашого захисту та доведення Вашої правоти. Те, що було сказано усно і не підтверджено підписом пацієнта – можна вважати, що цього не було.
  • Укладення угоди про добровільне відшкодування шкоди не означає, що пацієнт в майбутньому не звернеться в суд за захистом своїх прав.

Професія лікаря – дуже і дуже особлива. Це завжди ризик і величезна відповідальність, зважаючи на те, скільки всього ці люди роблять для нас – від лікування хворого зуба і до проведення надскладної операції тривалістю понад 6 годин.

Під час семінару спікер Олена Бабич намагалася надати працівникам медичних закладів максимум інформації для того, щоб медичні заклади в цілому та лікарі зокрема були більш захищеними, знали свої права й могли й надалі працювати задля блага суспільства і здоров’я пацієнтів.

Сподіваємося, інформація була корисною та цікавою і вплине на зменшення кількості  незадоволених пацієнтів та необізнаних в правових тонкощах лікарів.   

 
Підписатися на новини і статті

Цитати «Жіночого лікаря»
Тонке акушерське чуття - результат сплаву знань, досвіду і професійної самопожертви
-В.В. Камінський
У клініці екстрагенітальної патології вагітних медицина може ставати справжнім лікарським мистецтвом
-В.І. Медведь
Позитивних результатів у профілактиці раку молочної залози можна досягти лише об’єднанням зусиль усіх зацікавлених сторін — держави, лікарів і громадян
-І.І. Смоланка
Какому из перечисленных источников Вы доверяете больше всего относительно информации о фармацевтических препаратах?