Науково-практичне видання для лікарів "Жіночий лікар"
Тільки якісна інформація для успішного лікаря

Олександр Квіташвілі: Пацієнти отримають якісну медичну послугу, лікарі – достойну оплату праці, держава – здорову націю


Професійний діалог з медичною спільнотою країни Міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі розпочав зі столиці. За участі київського міського голови Віталія Кличка та заступника Голови Михайла Радуцького 19 січня у Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова відбулась зустріч з головними лікарями столичних медичних закладів, представниками профспілок, академії медичних наук, громадських та волонтерських організацій.

Віталій Кличко підкреслив, що Київ готовий продемонструвати рішучість та результативність у проведенні медичної реформи. «Ми припинимо нелегальні платежі при наданні медичної допомоги та легалізуємо всі можливі джерела фінансування медицини Києва, щоб «гроші йшли за пацієнтом». Будемо відповідно до законів притягувати до відповідальності кожного, хто буде красти гроші киян. Ми повинні збільшити легальні доходи тих медичних працівників Києва, які працюватимуть професійно», – сказав Віталій Кличко.

Мер зазначив, що права медичних колективів будуть розширені і столична влада сприятиме впровадженню лікарського самоврядування та страхування від лікарської помилки. І пообіцяв максимально сприяти змінам у законодавстві (як на державному рівні, так і на київському), щоб забезпечити рівні права для лікарень всіх форм власності та лікарів, і рівний доступ до медичних послуг та забезпечення ліками кожного киянина. Київський міський голова зауважив, що столична влада визначить заклади охорони здоров’я, які нині є надмірним фінансовим «тягарем» для медичної галузі Києва. «У столиці буде проведена реорганізація вторинного рівня медичної допомоги через створення лікарень інтенсивного лікування, де цілодобово буде надаватися спеціалізована медична допомога, а обладнання та структура таких лікарень відповідатимуть світовим стандартам», — зазначив Віталій Кличко.

Мер додав, що останні перевірки показали, що в обігу у столичній медицині близько 3,5 млрд грн тіньових коштів, а медична реформа дозволить зробити так, щоб ці гроші «працювали на громаду», використовувалися прозоро і на якісну медичну допомогу. “Мета реформи — покращити якість медичного обслуговування і підняти зарплати лікарям. Коли лікар отримуватиме гідну зарплату, він дорожитиме робочим місцем і своїми пацієнтами, якість послуг підвищиться, він не матиме потреби брати хабарі», — заявив міський голова.

Як запевнив профільний заступник голови КМДА Михайло Радуцький, з початком проведення реформи люди продовжуватимуть сплачувати лише за ті послуги, які офіційно є платними.

Віталій Кличко подякував Міністру охорони здоров’я Олександру Квіташвілі за співпрацю і вибір Києва для пілотного проекту втілення медичної реформи.

Олександр Квіташвілі представив своє бачення реформи, розповів про заплановані кроки для її швидкого й ефективного впровадження.

Міністр охорони здоров’я зазначив, що при проведенні медичної реформи створюватимуть умови для залучення різних джерел фінансування системи охорони здоров’я. «Намагатимемося робити реформи швидко, і з урахуванням ваших побажань і зауважень», – звернувся Олександр Квіташвілі до присутніх представників медичних закладів столиці. Щодо страхування, він зауважив, що це – один з інструментів фінансування медицини, але він не вирішує усіх проблем галузі.

«Київ має стати флагманом і першим містом, у якому відбудеться реформування і система охорони здоров’я стане кращою», — зазначив Квіташвілі.

За його словами, медична реформа дасть можливість лікарням легально заробляти, а пацієнтам обирати, де отримувати кращі медичні послуги.  «Принцип дуже простий — гроші слідують за пацієнтом, у пацієнтів є вибір, у лікарень є свобода», — підкреслив міністр.

Він зауважив, що реформа передбачає перехід на фінансування послуг, а не закладів медичної сфери, бо це не дає гарантії якості. «Коли фінансуються послуги, то вже можна відстежувати якість. І нашою метою є зробити так, щоб медицина належної якості була доступна усім та всюди», — додав міністр. «Сьогодні в Україні працює 8 300 лікарень та поліклінік і 75% грошей з державного бюджету витрачається на їх утримання. Ці гроші потрібно ефективно перерозподілити. Замість оплати старих ліжок в лікарнях, їх потрібно використовувати на лікування пацієнтів. В подальшому кошти мають йти за пацієнтом в лікувальні заклади, а лікарі отримувати легальну та достойну оплату праці», — додав Олександр Квіташвілі.

Квіташвілі також повідомив, що найближчим часом МОЗ планує розробити та затвердити тарифи на медпослуги, якими влада міста керуватиметься при своїх розрахунках з лікарнями. «Система тарифів існує в усьому світі. Будуть залучені світові експерти, які працюють у цій сфері багато років. Їх підтримка дасть можливість отримати стандарти якості та методику розрахунків», — повідомив міністр.

Олександр Квіташвілі зазначив, що створення нової моделі фінансування галузі, передача державних закупівель міжнародним організаціям, скасування непотрібних ліцензій, різного роду непотрібних форм звітності, спрощення реєстрацій та сертифікацій нині є першочерговими завданнями МОЗ України.«Створення нової моделі управління та фінансування галузі допоможуть відкрити українську медицину – зробити її привабливою для інвесторів та пацієнтів, конкурентоспроможною та працездатною всередині. Від цього виграють всі: пацієнти отримають якісну медичну послугу, лікарі – достойну оплату праці, держава – здорову націю. Лише необхідно перейти від свідомості ліжко-місць до якісної достойно оплачуваної медичної послуги», — констатував Олександр Квіташвілі.За словами міністра, для досягнення цієї мети вже сьогодні проводяться аудити лікувальних закладів, розглядаються різні моделі прорахунків вартості медичних послуг, переглядається національне законодавство тощо.

 
Підписатися на новини і статті

Цитати «Жіночого лікаря»
Тонке акушерське чуття - результат сплаву знань, досвіду і професійної самопожертви
-В.В. Камінський
У клініці екстрагенітальної патології вагітних медицина може ставати справжнім лікарським мистецтвом
-В.І. Медведь
Позитивних результатів у профілактиці раку молочної залози можна досягти лише об’єднанням зусиль усіх зацікавлених сторін — держави, лікарів і громадян
-І.І. Смоланка
Какому из перечисленных источников Вы доверяете больше всего относительно информации о фармацевтических препаратах?