Науково-практичне видання для лікарів "Жіночий лікар"
Тільки якісна інформація для успішного лікаря

Популярні антиоксиданти прискорили розвиток раку легень у мишей


Високі дози вітаміну Е та ацетилцистеїну прискорили ріст пухлини втричі.

Шведські дослідники виявили, що прийом високих доз таких поширених антиоксидантів, як альфа-токоферол (вітамін Е) і N-ацетилцистеїн (АЦЦ), прискорює ріст злоякісних новоутворень у мишей.

Згідно зі статистичними даними, близько 11% американців регулярно приймають вітамін Е в середній дозі, що значно перевищує денну норму (400 проти 22,4 МО). Ця "мода" стала наслідком популярної ідеї про те, що антиоксиданти можуть допомогти зменшити ушкодження ДНК вільними радикалами і, як наслідок, попередити рак і збільшити тривалість життя. При цьому наявні дослідження не змогли підтвердити подібної дії цих препаратів.

Співробітники Гетеборгського університету проводили ряд експериментів з мишами, які генетично схильні до розвитку раку легень. В ході роботи дослідники вирішили додати до раціону контрольної групи АЦЦ, щоб продовжити життя тварин. На здивування учених, пухлини при такій дієті стали рости приблизно у три рази швидше.

Результати зацікавили дослідників, і вони продовжили спостереження, даючи мишам АЦЦ або вітамін Е у дозах, які від 5 до 50 разів перевищують рекомендовану денну норму. Виявилося, що подібні добавки приблизно втроє пришвидшували ріст пухлини і приблизно вдвічі зменшували строк життя тварин порівняно з контрольною групою. Аналогічний експеримент із культурою клітин пухлини людини на поживному середовищі також продемонстрував пришвидшення росту під дією антиоксидантів.

Оригінал публікації: Antioxidants Accelerate Lung Cancer Progression in Mice-Science Translational Medicine, 29 January 2014 DOI : 10.1126 / scitranslmed. 3007653

 
Підписатися на новини і статті

Цитати «Жіночого лікаря»
Тонке акушерське чуття - результат сплаву знань, досвіду і професійної самопожертви
-В.В. Камінський
У клініці екстрагенітальної патології вагітних медицина може ставати справжнім лікарським мистецтвом
-В.І. Медведь
Позитивних результатів у профілактиці раку молочної залози можна досягти лише об’єднанням зусиль усіх зацікавлених сторін — держави, лікарів і громадян
-І.І. Смоланка
Какому из перечисленных источников Вы доверяете больше всего относительно информации о фармацевтических препаратах?