Науково-практичне видання для лікарів "Жіночий лікар"
Тільки якісна інформація для успішного лікаря

Прес-конференція "Міфи та реальність однієї хвороби"


Організували проведення заходу «ВК Здорово» при підтримці Міжнародного Благодійного Фонду сприяння розвитку медичної та фармацевтичної науки і освіти «Ланцет». Подія відбулась у прес-студії «Сьогодні Мультимедіа».

У недалекому минулому залишилися часи, коли замовчувалися проблеми онкології, приховувалися діагнози, статистика та інформація. У сучасному житті багато що змінилося: з'явилися  досягнення у сучасній діагностиці, у сучасних методах лікування та профілактики. У боротьбі з онкологічною хворобою людство поступово перетворюється із жертви в активного борця. Багато чого змінилося, крім одного - сприйняття цієї проблеми людьми.

Метою прес-конференції було привернути увагу громадськості через ЗМІ до проблем та стереотипів, із якими зіштовхуються онкохворі та їх родичі на різних етапах лікування: діагностика, лікування, психологічна допомога; спростувати сталі «міфи» щодо діагностики, лікування та профілактики онкозахворювання; висвітлити досягнення української медичної спільноти та фармацевтичної галузі у боротьбі з захворюванням, а також надати експертну оцінку та професійні поради.Говорить Оксана Шуліга-Недайхлєбова, лікар-онколог, к. мед. н.: "на сучасному етапі розвитку медицини рак можна вважати одним із хронічних системних захворювань - як, наприклад, цукровий діабет". Доповідач наголосила на важливості вчасної діагностики захворювання, необхідності якнайскорішого початку лікування та виконання пацієнтом всіх вимог лікаря. Також лікар застерегла від самолікування та лікування "народними методами" та розказала про клінічні дослідження нових препаратів.

Ігор Розкладка, керівник відділу онкології компанії «Новартіс Сервісез АГ» ознайомив присутніх з досягненнями фармацевтичних компаній у боротьбі з онкозахворюваннями та розказав про співробітництво між виробником та державою у лікуванні хронічного мієлоїдного лейкозу - медико-соціальну програму «Право Жити».  Лікування новими препаратами компанії стало доступним для 560 пацієнтів в Україні. Держава забезпечує лише частину річної потреби пацієнтів, а компанія здійснює гуманітарні поставки препаратів та забезпечує діагностику.

Костянтин Трофимчук, голова благодійної організації "Шлях до майбутнього" та Богдан Біленький, його заступник, розповіли про волонтерський рух в Україні. Вони відповіли на ряд запитань щодо вартості лікування, особливості лікування в Україні і за кордоном, про проблеми благочинної діяльності. Було відмічено, що останнім часом до благодійності звернувся і великий та середній бізнес. Також доповідачі розказали про важливість психологічної пітримки хворим та їх родинам, і про те, як у їх організації ця підтримка надається.

 
Підписатися на новини і статті

Цитати «Жіночого лікаря»
Тонке акушерське чуття - результат сплаву знань, досвіду і професійної самопожертви
-В.В. Камінський
У клініці екстрагенітальної патології вагітних медицина може ставати справжнім лікарським мистецтвом
-В.І. Медведь
Позитивних результатів у профілактиці раку молочної залози можна досягти лише об’єднанням зусиль усіх зацікавлених сторін — держави, лікарів і громадян
-І.І. Смоланка
Какому из перечисленных источников Вы доверяете больше всего относительно информации о фармацевтических препаратах?