Науково-практичне видання для лікарів "Жіночий лікар"
Тільки якісна інформація для успішного лікаряІсторія одного вироку
Б. В. Фущич, О. Л. Суворов
Юридична служба ТОВ «Консорис», м. Київ


Жіночий лікар №5 2017, стр.50

Щохвилини лікар ризикує перетворитися з особи, яка надає медичну допомогу на ту, яка потребує допомоги юридичної. Найгірше, коли над медиком нависає загроза звинувачення у кримінальному злочині, коли лікар потребує фахової юридичної допомоги, щоб звинувачення не перетворилося на реальний вирок.

У пологовому будинку одного з обласних центрів сталася саме така трагічна історія. Суд постановив визнати винним лікаря акушера-гінеколога, завідувача відділення з понад 30-річним стажем і вищою кваліфікаційною категорією у пред’явленому йому обвинуваченні у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 140 Кримінального Кодексу України, та призначити йому покарання у вигляді двох років позбавлення волі, з позбавленням права займатися лікарською діяльністю строком на два роки. Так одна історія пологів стала трагедією для лікаря, пацієнтки і завдала неприємностей усьому медичному колективу.

Нижче наводимо детальний аналіз цієї справи, сподіваючись, що це допоможе здобути певні уроки з цієї реальної історії й уникнути помилок при виникненні спорів з пацієнтами. Звертаємо вашу увагу на те, що аналіз справи № 750/10408/15-к здійснювався на основі даних вироку суду, що є загальнодоступним у Єдиному державному реєстрі судових рішень України. 
Підписатися на новини і статті

Цитати «Жіночого лікаря»
Тонке акушерське чуття - результат сплаву знань, досвіду і професійної самопожертви
-В.В. Камінський
У клініці екстрагенітальної патології вагітних медицина може ставати справжнім лікарським мистецтвом
-В.І. Медведь
Позитивних результатів у профілактиці раку молочної залози можна досягти лише об’єднанням зусиль усіх зацікавлених сторін — держави, лікарів і громадян
-І.І. Смоланка
Какому из перечисленных источников Вы доверяете больше всего относительно информации о фармацевтических препаратах?