Застосування уліпристалу ацетату в 1473 пацієнток з міомою матки: результати дослідження PREMYA

Herve Fernandez, Torsten Schmidt, Martin Powell, Ana Patricia Freitas Costa, Christian Thaler
Відділення акушерства і гінекології, Госпіталь Бісетр, м. Ле-Кремлен-Бісетр, Франція
Центр досліджень епідеміології та здоров'я населення, м. Ле-Кремлен-Бісетр, Франція
Медичний факультет Університету в м. Ле-Кремлен-Бісетр, Франція
Центр гінекологічної ендоскопії, м. Кельн, Німеччина
Лікувальний центр Національної служби охорони здоров'я Ноттінгема, Королівський медичний центр, м. Ноттінгем, Сполучене Королівство
Департамент акушерства і гінекології Госпіталю Евори, м. Евора, Португалія
Кафедра акушерства і гінекології Університету Людвіга Максиміліана, м. Мюнхен, Німеччина

Жіночий лікар №2 2017, стр.66

Мета: проаналізувати ефективність лікування з використанням уліпристалу ацетату (УПА) перед операційним втручанням, оцінити безпечність і пов’язану зі здоров’ям якість життя (ПЗЯЖ) у популяції при лікуванні пацієнток відповідно до стандартної клінічної практики ЄС.

Дизайн дослідження: багатоцентрове проспективне неінтервенційне дослідження (PREMYA) в 73 клінічних центрах у країнах ЄС. До дослідження включали пацієнток із міомою матки і проявами симптомів від помірного до тяжкого ступеня тяжкості. Пацієнтки отримували УПА (Esmya®) для підготовки до оперативного лікування. Жінки перебували під спостереженням під час лікування УПА і протягом 12 місяців після припинення лікування, загалом спостереження тривало 15 місяців. Дані формувалися кожні 3 місяці під час стандартних візитів.

Результати: всього до групи лікування увійшло 1568 жінок. Дані 1473 з них відповідали критеріям відповідності. Лише 38,8% пацієнток були піддані оперативному втручанню, у переважній кількості випадків це була мініінвазивна консервативна міомектомія. Оцінювання симптоматичних змін, що вимірювалися за шкалою загальної клінічної оцінки поліпшення стану пацієнток (CGI-I) лікарями загальної практики, показало, що стан 60% пацієнток значно або дуже значно покращився протягом 3 місяців. Рівень болю і якість життя після припинення лікування лишалися нижчими, ніж у початкових умовах протягом усього періоду спостереження.

Висновки: більшість пацієнток не були прооперовані відразу після припинення лікування. В результаті лікування із застосуванням Esmya® значно знижувалася інтенсивність болю і покращувалась якість життя.