Ставка на якість і професіоналізм


Жіночий лікар №5 2016, стр.16

Пологове відділення центральної районної лікарні старовинного міста Лохвиця, що в Полтавській області, з населенням близько 12 тис. жителів має тривалу історію і функціонує з 1921 р. Тут трепетно оберігають традиції і пам’ять про попередні колективи колег — старі фотографії лікарів, які тут працювали, бережно зберігають у спеціальному альбомі пам’яті.

Нині відділення має індивідуальні сімейні пологові зали, сучасне обладнання і комфортні умови для перебування вагітних, роділлей і породілей. Проте головне надбання — це високопрофесійний дружний колектив фахівців, який протягом багатьох років очолює Ігор Іванович Матюшенко. Злагоджену роботу професіоналів переоцінити складно. До обласного центру — близько 180 км, до Києва — майже 220, значна частина шляху — бездоріжжя. Тож, у разі необхідності, на допомогу санітарної авіації доводиться чекати не менше 2,5−3 годин, а то й довше. От і виходить, що у найскладніших випадках розраховувати немає на кого, крім як на себе. Тут володіють усіма видами втручань для забезпечення невідкладної допомоги, звичайно, для цього є все необхідне обладнання.

Певні акушерські показники колективу викликають приємне здивування. Насамперед, вразила кількість пологів. Погляньте самі. Якщо загалом по країні 2015 року порівняно з 2013 кількість пологів зменшилася на 100 тис., то в Лохвиці 2013 року було 370 пологів, 2014-го — 444, а 2015-го — 392. При цьому частота кесаревого розтину становить 16%. За показаннями тут застосовують вагінальне інструментальне розродження (акушерські щипці) з чудовими перинатальними результатами. Взагалі, у світі вважається оптимальним, коли частка вагінального інструментального розродження (вакуум-екстракція, акушерські щипці) від загальної кількості пологів становить 5%. «Нічого коментувати, коли у пологовому відділенні немає жодного випадку вакууму чи щипців, а частота кесаревого розтину при цьому сягає 30% і більше. Куди ж у такому разі поділося акушерство?», — каже Ігор Іванович.