Науково-практичне видання для лікарів "Жіночий лікар"
Тільки якісна інформація для успішного лікаряКарбетоцин для профілактики кровотеч під час абдомінального розродження

Л. Д. Бєлоцерковцева, Л. В. Коваленко, І. І. Кілічева, С. Є. Іванніков
Кафедра акушерства, гінекології і перинатології Сургутського державного університету
Сургутський клінічний перинатальний центр, м. Сургут, РФ

Жіночий лікар №4 2016, стр.55

Мета дослідження: порівняти ефективність карбетоцину та окситоцину для профілактики післяпологових кровотеч у пацієнток групи високого ризику при абдомінальному розродженні.

Матеріали і методи. Обстеженню підлягали пацієнтки групи високого ризику розвитку кровотечі, розроджені шляхом кесаревого розтину. Карбетоцин (100 мкг) уводили внутрішньовенно (в/в) струминно, одноразово, відразу після народження дитини (n=218). Окситоцин у дозі 20 МО вводили в/в крапельно. Інфузію розпочинали відразу після народження дитини і продовжували протягом 4 год. (n=186). Порівнювали частоту крововтрати ≥1000 мл, застосування хірургічного гемостазу, застосування додаткових утеротоніків, частоту розвитку побічних ефектів і зміни рівня гемоглобіну протягом першої доби після операції.

Результати. Ефективність застосованих схем виявилася однаково високою. Значно більше жінок вимагали додаткового призначення утеротоніків у післяопераційному періоді у групі окситоцину (97,3 проти 43,6%). Крововтрату більше 1000 мл зареєстровано у 6 (2,8%) випадках у групі застосування карбетоцину і в 4 випадках (2,2%) при застосуванні окситоцину. Екстирпацію матки було проведено в 1 жінки з кожної групи (по 0,5%). Найчастіше на хірургічному етапі зупинки кровотечі застосовували перев’язування внутрішніх здухвинних артерій: у 22 (10,1%) випадках при застосуванні карбетоцину і у 13 (7,0%) — при застосуванні окситоцину. Найчастіше перев’язування судин здійснювали з причини відшарування плаценти чи її передлежання. З подібною частотою здійснювали накладання компресійних швів на матку, плазмо- і гемотрансфузії, а також реінфузії аутоплазми та аутоеритроцитів. Зафіксовано дворазове скорочення потреби у додатковому введенні утеротоніків: додаткове внутрішньовенне крапельне введення окситоцину виявилося необхідним у 95 (43,6%) випадках при застосуванні карбетоцину і у 181 (97,3%) — при призначенні окситоцину для профілактики кровотечі під час кесаревого розтину.

Висновки. Карбетоцин виявився ефективним засобом для профілактики кровотечі у 97,2% проведених операцій кесаревого розтину у вагітних групи високого ризику. При цьому необхідність у додатковому призначенні утеротоніків у післяопераційному періоді знижується більше ніж удвічі.

 
Підписатися на новини і статті

Цитати «Жіночого лікаря»
Тонке акушерське чуття - результат сплаву знань, досвіду і професійної самопожертви
-В.В. Камінський
У клініці екстрагенітальної патології вагітних медицина може ставати справжнім лікарським мистецтвом
-В.І. Медведь
Позитивних результатів у профілактиці раку молочної залози можна досягти лише об’єднанням зусиль усіх зацікавлених сторін — держави, лікарів і громадян
-І.І. Смоланка
Какому из перечисленных источников Вы доверяете больше всего относительно информации о фармацевтических препаратах?