Звернення Голови редакційної колегії журналу «Жіночий лікар» Президента Асоціації акушерів-гінекологів України, академіка НАМН України, проф. Валерія Запорожана


Жіночий лікар №6 2015, стр.7

Завершення року — час підведення підсумків, роздумів про досягнуте і оланування нових перспектив. Насамперед, окреслимо моменти, якими ми по-справжньому можемо пишатися. У першу чергу, це стосується діяльності Асоціації акушерів-гінекологів, бо наше лікарське товариство серед усіх національних медичних спілок є найсучаснішим, найактивнішим, дійсно європейським.

Відповідно до європейських принципів за галузь відповідають професіонали, а не політичне чи адміністративне керівництво, бо краще за професіонала ніхто не знає, що саме необхідно для задоволення потреб пацієнтів і процвітання спеціальності. Саме тому ми мусимо розвивати лікарське самоврядування. Професійні лікарські товариства мають розширити свої повноваження щодо
сертифікації, атестації, ліцензування і захисту прав лікарів. Кожен акушер-гінеколог країни має реалізувати свій потенціал, професіоналізм, духовність, розвивати комунікації з колегами і пацієнтами. А для цього необхідно бути впевненими у власній правоті, яка формується, створюється і зміцнюється тією структурою, всередині якої ти перебуваєш і в якій професіонали, вузівські працівники, лікарі, члени асоціації пліч-о-пліч захищають нашу галузь і наші професійні інтереси. Кадри та їх захист — це наші основні пріоритети! Разом із цим, Асоціація має нести відповідальність за акушерсько-гінекологічну галузь і результати її діяльності.

Сучасна акушерсько-гінекологічна наука динамічно розвивається. На зміну традиційним технологіям приходять нові, подекуди несподівані рішення. Наукові конференції, симпозіуми, з’їзди, система післядипломної освіти слугують удосконаленню професіоналізму лікарів, впровадженню у практику останніх досягнень науки. Велику роль тут відіграють і спеціалізовані періодичні видання. Я радий повідомити вам, що віднині офіційним друкованим органом Асоціації акушерів-гінекологів України став спеціалізований медичний часопис «Жіночий лікар».

Десять років поспіль журнал знайомить із практичними досягненнями і дослідженнями вітчизняних і закордонних наукових шкіл. На сторінках видання ми обговорюємо цікаві клінічні випадки, знайомимося з досвідом колег, відзначаємо ювілеї, відвідуємо клінічні лекції, семінари, конференції, з’їзди, згадуємо історію медицини. І найкращі традиції журналу, набуті за роки його існування,
зберігатимуться. Водночас, ми чітко усвідомлюємо, що сучасність ставить перед редакцією низку нових завдань. Серед них слід відмітити розвиток веб-сайту видання, входження до міжнародних реферативних баз, залучення закордонних авторів і вчених до складу редакційної ради тощо. Проте, звичайно, актуальність, новизна і висока якість публікацій були і залишаться у фокусі редакційної колегії.

Кожен з нас прагне бути щасливим у своєму житті, у сім’ї, на роботі, в оточенні друзів. Замало добре та ефективно працювати, замало бути сучасним, освіченим, мати великий досвід, найголовніше — отримувати задоволення від усього, що ти робиш, створюєш. Напередодні Нового року хочу побажати вам бути щасливими, отримувати задоволення від своєї праці, бути захищеними у своїй професії! Зі свого боку, запевняю, що робитиму все можливе, аби захистити права нашої асоціації і своїх колег!

З повагою і найкращими побажаннями,
Голова редакційної колегії журналу «Жіночий лікар»
Президент Асоціації акушерів-гінекологів України, академік НАМН України, проф. Валерій Запорожан