Усе найкраще — від природи!


Жіночий лікар №2 2015, стр.28

Ще сивої давнини люди помітили, що в багатьох рослинах прихована цілюща сила, і почали використовувати їх для лікування найрізноманітніших хвороб. Багато дикорослих рослин, що застосовувались у народній медицині, полегшували страждання хворих і сприяли їх одужанню. Колись існувало багато повір’їв, пов’язаних із лікарськими рослинами. Наприклад, люди вірили, що тільки казкові красуні — дівчата, які ходять горами, знають про лікувальну силу кожної рослини і передають «секрети» лікування лише ворожбитам. Якщо секрет стане загальновідомим, рослина втратить свою цілющу силу.

У ті часи лікарську рослину обирали на основі емпіричного досвіду її застосування в народній медицині. Нині у світі нараховується близько 21 тис. видів лікарських рослин. Вибір необхідного фітопрепарату базується на основі даних про його фармакодинаміку, склад і головні компоненти. Згідно із сучасними уявленнями, лікарськими називаються рослини, що містять біологічно активні речовини та є джерелом отримання лікарської сировини, деяких продуктів її переробки, препаратів для фітотерапії, ветеринарії, арома- і гідротерапії, косметології, дієтології тощо, вихідних продуктів синтезу чи напівсинтезу.

Високоякісні і перевірені препарати сучасної фітотерапії — альтернатива синтетичним лікарським засобам. За даними Світового фармакологічного конгресу (Мюнхен, 1995), 75% ліків для людей повинні мати природне походження і лише 25% — синтетичне. У багатьох випадках при їх застосуванні досягаються кращі результати лікування за менших побічних ефектів. Від хімічно синтезованих препаратів їх відрізняє висока безпечність і комплексність впливу. Саме ця властивість часто стає вирішальною при обранні лікарських засобів для терапії жінок, які планують материнство, вагітних і для дітей.