Науково-практичне видання для лікарів "Жіночий лікар"
Тільки якісна інформація для успішного лікаряМетоди безкровної хірургії в акушерстві

Федорова Т.А.
Д. мед. н., професор, Науковий центр акушерства, гінекології і перинатології РАМН

Жіночий лікар №2 2008, стр.47

Проблеми профілактики і лікування кровотеч продовжують залишатися одними з найбільш актуальних в акушерстві і гінекології. Їх важливість зумовлена тим, що акушерські кровотечі займають одне з перших місць серед причин материнської смертності і складають в чистому вигляді - 17%, як конкуруюча причина - 42%, як фонова - до 78% (Кулаков В.І., Сєров В.М., 2001; Сєров В.М., 2002).

Зважаючи на досить невтішні показники материнської смертності в Україні за 2007 рік, а також частку, яку займають кровотечі в структурі причин материнської смертності, редакція журналу «Жіночий лікар» підготувала Вашій увазі матеріали виступу керівника Відділення гравітаційної хірургії крові Наукового Центру акушерства, гінекології і перинатології РАМН доктора медичних наук, професора Федорової Тетяни Анатоліївни «Методи безкровної хірургії в акушерстві», який прозвучав під час всеросійської міждисциплінарної науково-практичної конференції  «Критичні стани в акушерстві і неонатології» (м. Петрозаводськ, 2004).
 
Підписатися на новини і статті

Цитати «Жіночого лікаря»
Тонке акушерське чуття - результат сплаву знань, досвіду і професійної самопожертви
-В.В. Камінський
У клініці екстрагенітальної патології вагітних медицина може ставати справжнім лікарським мистецтвом
-В.І. Медведь
Позитивних результатів у профілактиці раку молочної залози можна досягти лише об’єднанням зусиль усіх зацікавлених сторін — держави, лікарів і громадян
-І.І. Смоланка
Какому из перечисленных источников Вы доверяете больше всего относительно информации о фармацевтических препаратах?