Пацієнтів у реанімації відтепер можна відвідувати в будь-який час


Із червня в Україні можна безперешкодно в будь-який час протягом доби відвідувати пацієнтів, які перебувають на лікуванні у реанімації.

Міністерство охорони здоров’я України ухвалило Наказ № 592 «Про затвердження Порядку допуску відвідувачів до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у відділенні інтенсивної терапії» від 15.06.2016 р., оприлюдненому в «Офіційному віснику України» та на офіційному сайті Верховної Ради України (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0883-16).

Відповідно до нового порядку, один відвідувач має право перебувати біля пацієнта в реанімації без часового обмеження. Проте в палаті біля одного пацієнта може перебувати не більше двох відвідувачів. Як виняток, за рішенням лікуючого або чергового лікаря у відділення інтенсивної терапії можуть допустити більшу кількість відвідувачів. «Заклад охорони здоров’я зобов’язаний забезпечити пацієнтам, які перебувають на лікуванні у ВІТ, право на допуск до них відвідувачів 24 години на добу в будь-який день тижня згідно з правилами, визначеними цим Порядком» − йдеться в тексті Наказу. Але якщо відвідувач має прояви (в тому числі гострі) інфекційних захворювань або недавно контактував із носієм інфекційного захворювання, йому відмовлять у допуску до реанімаційного відділення. Те ж саме стосується осіб у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Задля уникнення непорозумінь Закон радить відвідувачам перед візитом до ВІТ проконсультуватися із лікарем щодо можливих ризиків та конкретних обставин.

Щодо відвідування неповнолітніх пацієнтів ВІТ, відвідувачі, які не є батьками дитини-пацієнта, мають право допуску до неї за наявності усного дозволу одного з батьків або законних представників.

«Правила допуску до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у ВІТ, повинні бути у вільному доступі для усіх осіб, які відвідують пацієнтів у ВІТ закладів охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми.

Дія Закону поширюється на всі відділення, блоки, палати інтенсивної терапії усіх закладів охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми» − зазначено в документі.

Н. Мілевська