Рекомендації Європейського центру з профілактики та контролю захворюваності «Профілактика та інфекційний контроль в закладах охорони здоров’я в умовах поширення COVID-19»
Agoritsa Baka, Orlando Cenciarelli, Emilie Finch, Tommi Karki, Pete Kinross, Diamantis Plachouras, Carl Suetens


Жіночий лікар №2 2020, стр.59

Мета цього документа — надати рекомендації закладам охорони здоров’я (ЗОЗ) Європейського Союзу (ЄС) та Європейського Економічного Простору (ЄЕП) і постачальникам медичних послуг щодо заходів профілактики та контролю за підозри і при підтверджених випадках зараження COVID-19 у ЗОЗ, включаючи заклади тривалого догляду (ЗТД). Документ також містить рекомендації щодо менеджменту досліджень зразків у лабораторіях ЄС/ЄЕП.

Це оновлення рекомендацій Європейського центру з профілактики та контролю захворюваності (ECDC) від лютого 2020 року «Профілактика та контроль у закладах охорони здоров’я в умовах поширення COVID-19» [1]. В оновленому документі розглядаються можливі обмеження постачання індивідуальних засобів захисту, засобів гігієни рук та засобів знезараження навколишнього середовища для ЗОЗ у країнах ЄС/ЄЕП і Великобританії.