Науково-практичне видання для лікарів "Жіночий лікар"
Тільки якісна інформація для успішного лікаряКоролівський коледж акушерів і гінекологів Великобританії: «Багатоплідна вагітність, що настала в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій»
T. El-Toukhy, S. Bhattacharya, V. A. Akande


Жіночий лікар №6 2018, стр.63

Багатоплідна вагітність, що настала в результаті перенесення до порожнини матки більше одного ембріона, є найпоширенішим несприятливим наслідком запліднення ін вітро (ЗІВ). Незважаючи на те, що настанню багатоплідної вагітності в програмах допоміжних репродуктивних технологій можна запобігти, застосувавши техніку селективного переносу одного ембріона (СПОЕ), частота багатоплідних вагітностей після ЗІВ залишається високою. Згідно з даними Комітету із запліднення та ембріології людини, 2011 року майже кожні п’яті пологи (19,8 %) після ЗІВ у Великобританії були багатоплідними. На відміну від цього, показник частоти багатоплідної вагітності у Швеції (країні із зіставним рівнем живонароджень, проте високим відсотком СПОЕ) за той же період становив 4,9 %. 
Підписатися на новини і статті

Цитати «Жіночого лікаря»
Тонке акушерське чуття - результат сплаву знань, досвіду і професійної самопожертви
-В.В. Камінський
У клініці екстрагенітальної патології вагітних медицина може ставати справжнім лікарським мистецтвом
-В.І. Медведь
Позитивних результатів у профілактиці раку молочної залози можна досягти лише об’єднанням зусиль усіх зацікавлених сторін — держави, лікарів і громадян
-І.І. Смоланка
Какому из перечисленных источников Вы доверяете больше всего относительно информации о фармацевтических препаратах?