Справжня сила медицини — в поєднанні передових інноваційних технологій і чуйного ставлення до пацієнта


Жіночий лікар №2 2017, стр.16

Кінець листопада 2016 року. В залі людно. Незабаром розпочнеться Ізраїльсько-Український міждисциплінарний медичний симпозіум. А поки що, в очікуванні, погляд ковзає рядками невтішної української статистики. За 25 років населення країни скоротилося на понад 9 млн осіб; значно зменшилася кількість пологів — від 630 000 у 1991 р. до 411 000 у 2015 р.; українки стали народжувати у більш пізньому віці…

Тим часом відлунали палкі вступні промови, і до трибуни вийшов перший спікер з Ізраїлю проф. Олександр Іоскович: «Анестезіологічне відділення, яке я очолюю, обслуговує два пологових будинки Медичного центру «Шаарей Цедек» в Єрусалимі, де сумарно відбувається 22 000 пологів на рік…». Що?!! 22 000 пологів на рік?!! Мабуть, неправильно розчула… Свідомість, звужена українською статистикою, вперто не хоче приймати озвучені цифри. Переводжу погляд на екран, на слайді — почуті показники. Все вірно.

Клінічний досвід — колосальний! У голові вже рій запитань. Як організована акушерська служба в багатопрофільному медичному закладі? Який склад чергових бригад? Як знеболюють пологи? Чи застосовують інструментальні методи розродження? Який відсоток кесаревих розтинів? Як ведуть пологи у жінок з рубцем на матці? Як розроджують жінок із сідничним передлежанням? І ще.., і ще.., і ще... Добре було б це все почути, а ще краще — хоча б один раз побачити…

Початок березня 2017 року. Я — перед центральним входом до Медичного центру «Шаарей Цедек» в Єрусалимі. На зустріч прямує д. мед. н., професор, керівник служби акушерської анестезіології в Медичному центрі «Шаарей Цедек», президент Товариства акушерських анестезіологів Ізраїлю Олександр Іоскович. У своєму щільному робочому графіку професор віднайшов час, аби показати лікарню та розповісти про роботу її основних підрозділів. Масштаби вражали… Наша зустріч тривала від сьомої години ранку до третьої дня, але й того виявилося замало.

Доля професора О. Іосковича тісно пов’язана із Медичним центром «Шаарей Цедек». Це — серйозний відрізок шляху довжиною у 25 років. Світ у цей час не стояв на місці, процеси трансформації, вдосконалення, оновлення відбувалися і в цьому лікувальному закладі.