Науково-практичне видання для лікарів "Жіночий лікар"
Тільки якісна інформація для успішного лікаряОхорона здоров’я за кордоном: досвід українки в Німеччині


Жіночий лікар №3 2016, стр.28

Сьогодні українських лікарів можна зустріти у будь-якій країні — у лікарнях Чехії, Словаччини, Польщі, Німеччини, Великої Британії, США. У загальному потоці трудових мігрантів з України медики поки що у меншості. І хоча для країни їх від’їзд — болюча втрата, на фоні загальносвітових інтеграційних процесів еміграція медичних працівників нині набуває все більших масштабів. Причини, що спонукають лікарів та середній медперсонал шукати роботу в іноземних лікувально-профілактичних закладах, різні, втім, як правило, майже всі прагнуть підвищити професійний фах, мати право працювати за кордоном, отримувати за свою роботу гідну платню, працювати в достойних умовах без бюрократичного пресингу.

За даними профспілки медпрацівників України, щороку країну полишають майже 6 тисяч лікарів (МОЗ України точної статистики не надає). Найчастіше від’їжджають фахівці віком від 25 до 40 років, які, звичайно ж, бездоганно володіють іноземною мовою.

Наприклад, за статистикою Федеральної палати лікарів Bundesärztekammer, за останні 10 років кількість фахівців із-за кордону, які отримали ліцензію лікаря в Німеччині, зросла вдвічі (2012 р. працевлаштованих медиків, які не мають німецького громадянства, налічувалося 32 548 осіб, 2002 р. їх було всього лише 16 160). Найбільше лікарів-мігрантів приїжджає до Німеччини з країн Східної Європи. Зростає й кількість лікарів-вихідців із країн СНД, а кількість лікарів з України щороку збільшується на 5% (2012 р. було зареєстровано 922 лікаря з України, 2011 р. — 821).

Про досвід роботи акушером-гінекологом у Німеччині «Жіночому лікарю» розповіла наша землячка — к. мед. н. Ольга Детгер.

 
Підписатися на новини і статті

Цитати «Жіночого лікаря»
Тонке акушерське чуття - результат сплаву знань, досвіду і професійної самопожертви
-В.В. Камінський
У клініці екстрагенітальної патології вагітних медицина може ставати справжнім лікарським мистецтвом
-В.І. Медведь
Позитивних результатів у профілактиці раку молочної залози можна досягти лише об’єднанням зусиль усіх зацікавлених сторін — держави, лікарів і громадян
-І.І. Смоланка
Какому из перечисленных источников Вы доверяете больше всего относительно информации о фармацевтических препаратах?